VRTEC V NARAVI

Tako so imeli otroci ogromno možnosti gibanja, spoznavanja narave in njenih značilnosti ter spoznavanja našega kraja (izleti okoli jezera, na Hom, na Stražo). Vreme nam je bilo v večini naklonjeno, sicer pa smo si nadeli vrtčevske pelerine, obuli škornje in spoznavali naravo in njeno čarobnost v »mokrem stanju«.

Letošnja zaključna srečanja s starši smo prav tako izvedli kar v naravi. Vsaka skupina je priredila zaključek po svoje, na spodnji fotografiji pa je primer, kako so v eni skupini na igrišču vrtca starši skupaj  z otroki zgradili vsak svojo hišico iz naravnega materiala za škratke in princeske, ki živijo na našem igrišču, a pridejo na površino le ponoči. Domišljija nima meja, zato so naši škrati ob hišicah dobili masažne bazene, terase z gugalnicami, hišice na drevesu ...