ZOBOZDRAVSTVENA PREVENTIVA

V vrtcu za zobozdravstveno preventivo skrbimo v sodelovanju z preventivno zobozdravstveno sestro Tjašo Boškovič, ki otrokom preko zgodbic, pogovora ter prikaza pravilnega umivanja zob približa pomembnost skrbi za ustno higieno.

Zobozdravstvena vzgoja in preventivno delo obsega predvsem navajanje otrok na redno, vsakodnevno umivanje zob, učenje pravilne tehnike umivanja zob, naš cilj pa je tudi, da otroke seznanimo, kaj je zdrava hrana in poučimo o škodljivosti pretiranega uživanja sladkih jedi in pijač. Delo je prilagojeno starosti otrok.

V prvem starostnem obdobju se 2-3 letni otroci s preventivno sestro srečajo dvakrat letno, medtem ko v drugem starostem obdobju sestra otroke obiskuje mesečno. Otroci 2. starostenga obdobja v vrtcu zobe umivajo vsakodnevno (po obroku).