V VRTEC SODI LE ZDRAV OTROK

Vzgojitelj lahko odkloni sprejem otroka v vrtec, če ob njegovem prihodu ugotovi znake obolenja (vročina, izpuščaji, vnetje oči, bruhanje, driska, hujši kašelj, ušivost ipd.).

V primeru omejenega otrokovega gibanja, npr.:

• mavec,
  • preveze oči in
  • drugo,

se starši o otrokovi prisotnosti v oddelku predhodno dogovorijo z vzgojiteljico in organizatorjem zdravstveno higienskega režima.

Kadar obstaja sum, da je otrok nenadno zbolel za nalezljivo boleznijo, ga je treba do prihoda staršev ali skrbnikov osamiti, če je to mogoče. Upoštevati je potrebno ukrepe za preprečevanje širjenja nalezljivih bolezni s stikom, telesnimi tekočinami, z izločki in iztrebkom.

Otroku ne dajemo nobenih zdravil, če nimamo predhodne pisne privolitve staršev oz. skrbnikov s soglasjem zdravnika ter navodil o dajanju zdravila, ki jih je predpisal zdravnik.

Upoštevajte vključitev otroka v vrtec 48 ur od zadnjega bruhanja in driske. V vrtec sodi le zdrav otrok.