Uvajanje otroka

Pomen vrtca za otrokov razvoj

Temeljne naloge vrtca so pomoč staršem pri celoviti skrbi za otroke, izboljšanje kvalitete življenja družin in otrok ter ustvarjanje pogojev za razvoj otrokovih telesnih in duševnih sposobnosti. Pri delu upoštevamo otrokov razvoj v določenem starostnem obdobju, njegovo osebnost in družinsko okolje, dejstvo, da je otrokov razvoj dinamičen in poteka nepretrgano; vse to pa zaradi razvoja potencialnih sposobnosti in spretnosti posameznika.

Vrtec daje otrokom izkušnjo sodelovanja v skupini, kar pa je za otrokov čustveni, psihosocialni ter intelektualni razvoj izjemno pomembno. V skupini vrstnikov otrok razvija sposobnost razumevanja in sprejemanja sebe, drugih; prepoznava čustva posameznikov v okolju. Bivanje v vrtcu spodbuja otrokove gibalne sposobnosti, jezikovni razvoj, umetniško izražanje, ga uvaja v znanost ter mu razvija spretnosti.

Kot pomoč pri uvajanju otroka v vrtec si lahko preberete na spodnjih povezavah: