PROGRAMI

V letošnjem šolskem letu izvajamo dnevni program, ki traja od šest do devet ur dnevno. Namenjen je otrokom starim od enega leta do vstopa v šolo in obsega vzgojo, varstvo in prehrano otrok.
Otroci s posebnimi potrebami so integrirani v redne oddelke.

Vzgoja poteka v dveh starostnih obdobjih; v prvem starostnem obdobju so otroci v starosti od enega do treh let, v drugem starostnem obdobju pa otroci starejši od treh let.

Program organiziramo, če je število prijavljenih otrok v program v mejah normativa za organiziranje oddelka programa. Starši ob vpisu otroka izberejo ponujeni program. Kadar želijo, da otrok med šolskim letom spremeni program, to izrazijo v pisni obliki.

Otroci so razporejeni v starostno homogene, starostno heterogene oddelke ali v kombinirane oddelke. Oddelke oblikujemo običajno na začetku šolskega leta skladno s predpisi za oblikovanje oddelkov.

Vzgojno delo poteka individualno, skupinsko in skupno; lahko je usmerjeno, vodeno ali pa spontano. Osnovna dejavnost otrok in iz tega izhajajoča najpogostejša oblika dela otroka v vrtcu je igra.

Organiziramo tudi:
• interesne dejavnosti za otroke v obliki delavnic,
• oglede predstav izven vrtca,
• gostovanje zunanjih izvajalcev v vrtcu,
• izlete

Na željo staršev in v dogovoru z njimi organiziramo skupaj z zunanjimi izvajalci dodatne dejavnosti.