POMAGAMO KREPITI DRUŽINE

V Vrtcu Bled želimo poudariti pomen osnovne in primarne celice za otroka, to je družine. Izhajamo iz Družinskega zakonika, Konvencije o otrokovih pravicah in spoznanj, da starši v svoji starševski vlogi marsikdaj potrebujejo podporo in nasvet. Starševska skrb je celota obveznosti in pravic staršev, da v skladu s svojimi zmožnostmi ustvarijo razmere, v katerih bo zagotovljen celovit otrokov razvoj. Tu želimo biti v oporo.

Skozi sklope zasnovanih aktivnosti (skupne dejavnosti (ideje in namigi za skupne aktivnosti), opolnomočenje (svetovalne urice, šola za starše), čas (dnevi, ko je družina skupaj)) smo pripravili program za leto 2019-20.

SKUPNE DEJAVNOSTI z otrokom:

• jesenske počitnice: risanje na kamenček (v okviru spomina na mrtve in ekološki prispevek kraju, planetu)
  • veseli december: dobrodelnost in skupne aktivnosti (listek želja, izdelovanje vrečk, peka piškotov), razveseljujmo razširjeno družino, medgeneracijsko se povezujmo
  • pomlad: nabor aktivnosti za igro v naravi
  • poletne počitnice: nabor aktivnosti za igro v naravi, vodne zabave z otrokom

OPOLNOMOČENJE:

• svetovalne urice (s strokovnim delavcem, svetovalno službo) – starši najavijo svoj interes
  • Šola za starše:

1. del: 27. 11. 2019 ob 17.30 uri - POMAGAM SEBI IN OTROKU (logoped, fitioterapevt za otroke, odrasle)

Ana Praprotnik, mag. prof. logop. in surdoped., ki bo predstavila razvoj govora in govornega aparata pri otroku in prikazala pomembne vaje za spodbujanje pravilnega govora pri vašem otroku;

Andreja Zorman, dipl. fiziot., terapevtka RNO (Bobath), ki bo prikazala pomembne vaje in pristope za pravilen motorični razvoj otroka ter

Manca Vida, fizioterapevtka ZD Bled, pri kateri se bomo naučili poskrbeti tudi zase, predvsem zdravo hrbtenico in zdravo medenično dno.

2. del: 11. 2. 2020 ob 17.00Dober odnos med staršema je garancija za manj težav pri vzgoji (Zdenka Zalokar Divjak)

ČAS: v zavedanju, da je čas tisti, ki ga lahko podarimo otroku, je pomembno, da starši le-tega načrtujemo. V okviru tega si načrtujte dva tedna počitnic (v času poletnih (ali drugih) počitnic), ki jih preživite skupaj, v družinskem krogu. Bodite preprosto skupaj, doma, v bližnjem parku, igrišču, v gozdu, v planinah, ob potočku ...

Več koristnih informacij lahko najdete tudi v zavihku Za starše – Koristni članki.