Spoštovani starši!

Skupaj smo se nepričakovano znašli v času in situaciji, o kateri se nam deset dni nazaj niti sanjalo ni. Življenje se nam je postavilo na glavo in potrebno je bilo zavihati rokave in na novo organizirati življenje. Velika sprememba je prav gotovo, da imamo sedaj mnogo več časa za svojo družino, otroke, svoje domače. Prej pa smo hlastali za tem kot za svežim zrakom. Pregovor pravi, da je v vsaki slabi stvari tudi kaj dobrega, in prav gotovo je čas, ki nam je bil v času epidemije podarjen, ena izmed boljših stvari, ki jih lahko potegnemo iz vse te situacije. Zato se najbrž vsi soočamo s tem, kako ga čim bolj koristno porabiti, izkoristiti. Čas, porabljen za otroke, partnerja, družino, zagotovo obrodi največ dobrih sadov.

Ker bi v tem času, ko smo vsi primorani večino časa preživeti na svojih domovih, radi ostali v stiku z vami in vašimi otroki, vam bomo strokovni delavci na tej strani predlagali različne aktivnosti za igro in ustvarjanje z vašimi otroki. Verjamemo, da tisti bolj vešči računalnika in vse sodobne tehnologije, to že dobro koristite, saj je na spletu mnogo ponudb in idej. Nekaj jih bomo podelili z vami.

• IDEJE ZA USTVARJANJE, UČENJE IN PREŽIVLJANJE ČASA Z OTROKI:

• ČLANKI ZA STARŠE:
  1. Kako premagati stisko? Naj tema pogovorov ne bo zgolj koronavirus!
  2. Ideje, ki jih ob nastali situaciji lahko izvajamo z otroki (avtorica Kelly H. Avsenik)
  3. Vezalove zgodbe
  4. Kako preživeti v času krize? (Polona Kunstelj)