Dragi starši in otroci!

Spet smo se znašli v situaciji kot spomladi, ko se ne moremo v živo srečevati in moramo več časa prebiti doma. Vendar, ker imamo že izkušnje s tem, se zdaj zagotovo vsi bolje znajdemo in npr. v vsakem vremenu najdemo čas za sprehod, gibanje v naravi, igro z otroki na dvorišču, igrarije na snegu, izdelovanje novoletnih voščilnic in okraskov...

Na tej strani pa bomo navkljub vaši iznajdljivosti še naprej nizali ideje za preživljanje prostega časa z otroki, mogoče pa vam kaj pride prav.

In če se vam poraja kakršnokoli vprašanje, ideja, ali pa se znajdete v stiski, se lahko obrnete na svetovalni delavki (Barbaro in Tino) na e-mail: svetovalna.delavka@vrtec-bled.si in vam bova z veseljem prisluhnili.

DOBRODELNOST (POSKRBIMO ZA LEPŠI SVET) - bolj srečni  postanemo mi in drugi, če naredimo kaj dobrega za svoje bližnje  in  jim namenimo svoj čas

IDEJE ZA USTVARJANJE, UČENJE IN PREŽIVLJANJE ČASA Z OTROKI:

PRAVLJICE:    najlepše je, če jih sami berete otrokom, lahko pa si jih vsak dan pogledate na spodnjih povezavah.

TELOVADBA, GIBANJE Z OTROKI:

HIGIENA ROK IN O KORONAVIRUSU NA OTROŠKI NAČIN:

ČLANKI, PRISPEVKI, POBUDE   ZA STARŠE:

1. Tu se lahko prijavite na Šolo za starše (Pozitivna psihologija za boljše življenje), ki bo trajala od 6. 1. do 6. 2. 2021 vsako sredo in soboto ob 18. uri.
  2. Pogosti vzorci konflikta v partnerskem odnosu   (živimo v času, ko smo primorani biti več skupaj in včasih se zgodi, da se nam kaj zalomi v partnerskem odnosu; na povezavi ga Anka Patru v okviru 5. Maratona pozitivne psihologije spregovori o pomenu partnerskega odnosa za zdrav razvoj otrok, kako biti slišan in še marsikaj) od 15:50 minute dalje
  3. Pozitivni samogovor pri otroku
  4. Čas z otrokom
  5. Vezalove zgodbe